Najczęściej zadawane pytania...

 • Jak dotrzeć na spływ?

  Na przystań początkową spływu można dotrzeć samodzielnie ale wtedy wcześniej trzeba uzgodnić z nami wszystkie szczegóły. Jednak najbardziej wygodnym dla Państwa rozwiązaniem będzie rozpoczęcie wycieczki w naszej bazie. Mogą tam Państwo skorzystać z przebieralni, toalety i pozostawić samochód na bezpłatnym parkingu. Z naszej bazy zawieziemy Państwa busem na przystań początkową spływu skąd rozpoczyna się wycieczka.

 • Jak ubrać się na spływ?

  Podczas wycieczki trzeba pamiętać, że płyniemy górską rzeką i warunki pogodowe mogą się zmienić w trakcie spływu. W związku z tym zalecamy ubrać się w koszulkę z krótkim rękawem oraz spodenki ale prosimy o zabranie ze sobą ciepłego okrycia wierzchniego. Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy również o założenie obuwia do wody lub obuwia sportowego.

 • Czy można zabrać ze sobą sprzęt elektroniczny i rzeczy osobiste?

  Tak, jak najbardziej można ze sobą zabrać telefon, aparat fotograficzny lub kamerę. Można też zabrać dokumenty, pieniądze czy klucze od samochodu. Podczas spływu wyposażamy Państwa w torby wodoszczelne do których można bezpiecznie schować wszystkie te rzeczy.

 • Jak zarezerwować wycieczkę?

  Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt telefoniczny z nami !!

 • Jak płynąć kajakiem lub pontonem gdy płyniemy samodzielnie?

  Pierwszą i podstawową zasadą, którą należy się kierować podczas spływu jest bezpieczeństwo własne oraz innych. Starajmy się płynąć z głównym nurtem rzeki oraz unikać miejsc płytkich oraz kamieni wystających ponad lustro wody. Ważną kwestią jest również pierszeństwo łodzi flisackich nad pontonami i kajakami. Miejmy na uwadze, że łódź flisacka wraz z turystami waży ponad tonę i dużo trudniej nią manewrować aniżeli pontonem czy kajakiem. Szanujmy się wzajemnie z innymi użytkownikami rzeki i zachowujmy szczególną ostrożność.

 • Czy możemy dopłynąć pontonem lub kajakiem do brzegu rzeki?

  Trzeba pamiętać, że rzeka Dunajec prawie na całej trasie spływu Przełomem Pienińskim jest pasem granicznym. Prawy brzeg jest słowacki a lewy brzeg jest polski. Do brzegu słowackiego możemy podpłynąć tylko i wyłącznie w sytuacji awaryjnej natomiast przy brzegu polskim możemy się zatrzymywać. Podpływania do brzegu starajmy się jednak unikać jeżeli nie ma takiej potrzeby. 

 • Czy podczas spływu można spożywać alkohol?

  Jest kategoryczny zakaz spożywania alkoholu podczas spływu.